Миллат етакчисининг коррупцияга қарши кураш миллий кенгаши мажлисидаги нутқида жамият танасидаги саратонга кўз юмиб келаётганимиздан тортиб, коррупциянинг ўқ илдизлари саналган миллий ҳашамат ва миллий дабдабалар фазилатга айланиб бораётганигача танқид қилинди...
2024 йили Ўзбекистонга 7 миллион сайёҳ келгани маълум қилинди. Таъкидланишича, соҳа мутасаддилари 2030 йилда ушбу кўрсаткични 15, ички туризм оқимини эса 25 миллионга етказмоқчилар. Яна бир маълумотда туризм экспортидан даромад 4 баробарга ошгани айтилмоқда.
Оқолтин туманидаги округда 7 та маҳалла бўлиб, 20 минг яқин фуқаро истиқомат қилади. Январь ойидаги учрашувларда Оқолтин тумани “Тошкент” МФЙ ҳудудидаги Ором, Мингчинор, Тошкент кўчаларига оқар сув етиб бормаслиги масаласи кўтарилган эди.
26 февраль - 1 март кунлари депутатларимиз яна ҳудудларда бўлиб, сайловчилар билапн учрашдилар, таълим муассасалари, маданий мерос объектлари, маҳаллий тадбиркорлик субъектларида мулкдорлар фаолиятига тўсиқ бўлаётган муаммоларни ўрганишди.
Абу Али ибн Ибн Сино ҳар қандай касалликнинг пайдо бўлиши таомга боғлиқ, деган экан.
28.02.2025
Малайзия пойтахти Куала Лумпур шаҳри мезбонлик қилган пара велоспортнинг трек йўналиши бўйича Осиё чемпионати ўз якунига етди. Мусобақа пара велоспортчиларимиз учун муваффақиятли якунланди.
Жамиятда учраётган муаммолар, камчиликларни бартараф этиш бўйича парламент назоратидан ташқари сенатор сўрови институти ҳам йўлга қўйилган.